Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Bicie Rekordu WOŚP w Szkotowie

2019-10-18 07:00:00 (ost. akt: 2019-10-17 20:39:18)

Autor zdjęcia: SP Szkotowo

Uczestnictwo w Biciu Rekordu WOŚP stało się już dla nas tradycją i bardzo cenną, wartościową inicjatywą. 16.10.2019r., w trakcie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod nazwą „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób”.

Jego organizatorem jest Fundacja WOŚP, główny cel to – promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy w całej Polsce.

Organizatorami wydarzenia w naszej szkole byli nauczyciele: Ewa Szymańska, Iwona Wydurska, Joanna Grzela, Igor Nadolski. W jego przebiegu uczestniczyła dyrektor Beata Wasilewska oraz zaproszeni goście: Marek Wolszczak – wójt gminy Kozłowo, Alicja Hołubowicz – przewodnicząca rady gminy, Wioletta Pargólska – pielęgniarka, Grzegorz Kacprzycki – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Rady Rodziców, Szczepan Długiński – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkotowie.

Przed główną częścią wydarzenia uczestnicy wysłuchali informacji na temat akcji Bicia Rekordu oraz obejrzeli dwa krótkie filmy instruktażowe.

Punktualnie o 12.00, dźwięk alarmu, rozpoczął najważniejszą część spotkania.
W czasie od 12.00 do 12.30 – 62 uczniów z klas II - VIII, wymieniając się, nieprzerwanie wykonywało resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem fantomów.

Po zakończeniu Bicia Rekordu zebrani wysłuchali prelekcji pielęgniarki Wioletty Pargólskiej, która podkreśliła wartość umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Zwróciła uwagę na to, że nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, iż wspaniale radzą sobie z tym zadaniem. Pani dyrektor Beata Wasilewska podziękowała uczestnikom za duży wkład pracy i podkreśliła wagę tego przedsięwzięcia.

Głos zabrali również przewodnicząca rady gminy Alicja Hołubowicz oraz wójt Marek Wolszczak dziękując uczniom za zaangażowanie i wytrwałość w zdobywaniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Podarowali uczestnikom wydarzenia naklejki na schody w szkole, promujące zasady postępowania w sytuacji ratowania ludzkiego życia.

Wszyscy goście, zachęceni przez panią dyrektor, podjęli próbę wykazania się umiejętnością wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Podejmując decyzję o włączeniu się w próbę pobicia rekordu, byliśmy pewni, że jest to ważne i wartościowe przedsięwzięcie.

Rekord to także okazja do docenienia umiejętności uczniów – młodych ratowników, którzy doskonale radzą sobie z udzielaniem pierwszej pomocy. Czujemy z tego powodu ogromną satysfakcję.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Doceniamy to, że chcecie uczyć się resuscytacji i swoją postawą pokazujecie, że warto to robić, aby w sytuacji zagrożenia podjąć działanie ratujące życie.

Ewa Szymańska
Iwona Wydurska
Joanna Grzela
Igor NadolskiPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages