Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Zanim będzie za późno

2019-10-25 19:35:00 (ost. akt: 2019-10-25 19:30:45)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Policjanci z nidzickiej komendy wspólnie z pracownicą lokalnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w ramach kampanii „Zanim będzie za późno” przeprowadzili spotkanie profilaktyczno – edukacyjne rodziców dzieci uczęszczających do szkoły Szkoły Podstawowej w Kozłowie.

Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze. Duże zainteresowanie wśród rodziców wzbudziła zawartość walizki profilaktycznej wykorzystanej podczas spotkania.

Celem akcji „Zanim będzie za późno” jest podniesienie wiedzy dorosłych na temat narkotyków i dopalaczy - zagrożenia, z którym mogą zetknąć się ich dzieci już w szkole podstawowej.

Założeniem wspólnego spotkania było poszerzenie wiedzy rodziców o rozpoznawanie symptomów zażywania środków odurzających czy też uświadomienie im konsekwencji zdrowotnych oraz prawnych związanych z posiadaniem i sprzedażą narkotyków i nowych narkotyków, tzw. „dopalaczy”. Prowadzący spotkanie wytłumaczyli jak działają narkotyki, gdzie szukać pomocy w przypadku spotkania się z tym problemem oraz udzielili kilka wskazówek jak rozmawiać z dziećmi aby uniknęły kontaktu z tego typu używkami.

Przybyli rodzice swoją postawą dali znać, że problem dopalaczy i narkotyków nie jest im obojętny. Podczas spotkania zaprezentowano i omówiono rodzicom zawartość walizki profilaktycznej. Dzięki niej rodzice mogli zobaczyć atrapy narkotyków oraz przedmioty wykorzystywane przez młodzież do spożywania substancji odurzających i ich przechowywania.

Obecność zaprezentowanych lub podobnych przedmiotów w rzeczach dziecka powinna wzbudzić niepokój wśród rodzica. Zetknięcie z tego typu przedmiotami nasunęło wiele pytań adresatom spotkania, na które podczas prezentacji uzyskali odpowiedź.

Przedstawicielka sanepidu poruszyła również temat spożywania przez młodzież napojów energetycznych i palenia e-papierosów, które niszczą zdrowie i mogą bardzo uzależnić.
KPP Nidzica

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages