Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Mali strażacy odbyli szkolenie przeciwpożarowe

2019-10-31 13:00:00 (ost. akt: 2019-10-30 14:59:03)

Autor zdjęcia: SP Szkotowo

To była wspaniała lekcja na temat specyfiki pracy strażaka oraz właściwego postępowania w przypadku pożaru.

24 października uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami wyjechali do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nidzicy.

Uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w sali edukacyjnej, przeprowadzonych przez mł. bryg. Pawła Czubkowskiego. Uczyli się o sposobach zapobiegania pożarom w domu. Utrwalali zasady postępowania w razie pożaru w szkole, w domu, w lesie.

Pan strażak opowiedział o podręcznym sprzęcie gaśniczym, znakach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych, przeciwpożarowym wyłączniku prądu, kratkach wentylacyjnych, czujnikach czadu. Prelekcji oraz rozmowie towarzyszyły filmy edukacyjne, które wzbudziły ciekawość dzieci. Okazało się, że nasi uczniowie posiadają bogatą wiedzę na temat zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia. Najmłodsi mieli możliwość wykonania resuscytacji na fantomie i w tym przypadku także zdali egzamin na szóstkę.

Dużą atrakcją dla dzieci był fakt, że w zajęciach brały udział ubrane w przygotowane dla nich mundury i hełmy strażackie.

Zwiedziliśmy także garaż, w którym znajdują się przygotowane do akcji różne samochody strażackie. Widok ten zrobił na nas ogromne wrażenie.

Na pamiątkę wizyty w komendzie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia szkolenia przeciwpożarowego oraz gadżety – opaskę odblaskową i magnes w kształcie samochodu strażackiego. Podczas wręczania upominków każde dziecko mogło zadzwonić na alarm za pomocą głośno bijącego dzwonu.


Ewa Szymańska
Joanna Grzela


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPSzkotowo

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages