Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

„Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Akcja honorowego oddawania krwi służb mundurowych

2019-11-08 16:00:00 (ost. akt: 2019-11-07 16:27:12)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Po raz kolejny, funkcjonariusze Straży Granicznej, policjanci strażacy PSP, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz innych formacji mundurowych włączają się w akcję „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Pod takim hasłem w dniach 21 października - 20 grudnia 2019 r. trwa Ogólnopolska Akcja Honorowego Krwiodawstwa służb mundurowych dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Zdrowia.

Celem akcji jest pomoc w ratowaniu życia ludzkiego poprzez łagodzenie deficytu krwi w placówkach leczniczych i bankach krwi, popularyzacja honorowego krwiodawstwa i dawstwa szpiku kostnego oraz pozyskanie nowych dawców w oparciu o zasady działania i statut Polskiego Czerwonego Krzyża, oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Rzeczypospolitej Polskiej.

Krwiodawcy spoza służb mundurowych również mogą przyłączyć się do akcji i na hasło „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna” oddać krew w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz oddziałach terenowych RCKiK w całym kraju.

Tomasz Kucmus sołtys i radny z Kozłowa przystąpił do działa i odpowiedział na apel.
- 5 listopada oddałem Honorowo Krew w Punkcie Krwiodawstwa w Nidzicy. Na koncie mam już oddane 32400 ml krwi pełnej. Towarzyszył mi Mateusz Biegański, który rozpoczyna przygodę z oddawaniem honorowo krwi. Zachęcamy do oddania krwi! - mówi Tomasz Kucmus
red

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages