Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Tylko 9 radnych obecnych na sesji

2020-02-09 16:00:00 (ost. akt: 2020-02-09 15:09:25)
Sesja w Kozłowie

Sesja w Kozłowie

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

GMINA KOZŁOWO|| 21 stycznia odbyła się kolejna sesja rady gminy, na której obecnych było 9 radnych. Dyskusję nad wnioskami doraźnej komisji badającej sprawę rozliczenia remontu budynku przy Nidzickiej 6 przeniesiono na kolejną sesję.

Na sesję rady gminy Kozłowo 21 stycznia przyszło tylko 9 radnych. Radni do porządku obrad wprowadzili projekt uchwały dotyczący wysokości stawek za zajęcie pasa drogowego i zatwierdzenie stanowiska komisji doraźnej z przeprowadzonej kontroli sposobu przeprowadzenia i rozliczenia remontu budynku przy ul. Nidzickiej 6 w Kozłowie.

Oba projekty uchwał jednogłośnie zostały wprowadzone do porządku obrad.

Przed ostatecznym głosowaniem nad całym porządkiem obrad radny Kucmus zapytał, czy została wprowadzona korekta do projektu o dopłatach do wody i ścieków. — Wójt obiecał, że je poda — mówił radny. Wójt Marek Wolszczak odpowiedział, że rozważał ten problem, ale na tę chwilę nie może podać konkretnych rozstrzygnięć, ponieważ takich nie udało się wypracować.

Radny Kucmus zapytał Alicję Hołubowicz czy jest przewodniczącą całej rady, czy tylko jej części. Alicja Hołubowicz zapewniła, że jest przewodniczącą wszystkich radnych. Wówczas radny powiedział, że chciałby, aby przewodnicząca kontaktowała się ze wszystkimi radnymi w sprawie terminu sesji rady, czego od roku nie robi.

Przewodnicząca odpowiedziała, że kandydowanie na radnego i potem wygranie wyborów zobowiązuje do stosowania się do terminów pracy rady.

Radny Kucmus poinformował, że bardzo źle się czuje i opuścił salę obrad. W dalszej części sesji decyzje podejmowało tylko 8 radnych.

Radna Barbara Krauze zaproponowała, że skoro jest cień nadziei na poprawki do projektu uchwały o dopłatach za wodę i ścieki, to może trzeba zdjąć ten projekt z porządku obrad.

Radni jednogłośnie ten wniosek poparli. Wójt Marek Wolszczak odczytał sprawozdanie z działalności międzysesyjnej, a przewodnicząca odczytała sprawozdanie z działalności rady w 2019 roku.

Na sesji przyjęto m.in. uchwałę dotyczącą określenia średniej ceny jednostek paliwa za dowożenie do szkół dzieci przez rodziców. W roku szkolnym 2019\2020 będzie ona wynosiła: olej napędowy - 5,30 zł za litr, gaz - 2,49 zł za litr, benzyna - 5,01 zł za litr.

Uchwała dotycząca pobierania opłat za zajęcie pasa drogowego zakłada m.in. że za postawienie reklamy w pasie drogowym trzeba będzie zapłacić 10 zł. dziennie, a od obiektu budowlanego niezwiązanego z potrzebami zarządzania drogami opłata wynosi - 8 zł. dziennie.

Dokonano również zmiany w składzie komisji rewizyjnej, z której musiał zrezygnować wiceprzewodniczący rady Jan Skwarski. Nową członkinią tej komisji została Barbara Krauze.

Radni nie rozpatrzyli uchwały dotyczącej stanowiska komisji doraźnej z przeprowadzonej kontroli sposobu przeprowadzenia i rozliczenia remontu budynku przy ul. Nidzickiej 6 w Kozłowie, mimo że wcześniej jednogłośnie wprowadzili ją do porządku obrad.

Dlaczego? Radca prawny gminy Kozłowo Kamila Warcaba stwierdziła, że to stanowisko może przedstawić tylko przewodnicząca komisji doraźnej, lub osoba przez nią wskazana.

Jak się okazało przewodniczącej komisji Marzeny Sobczak nie było na sesji i nie wyznaczyła ona nikogo do zaprezentowania stanowiska komisji.
roz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hhkjghg #2868549 | 188.147.*.* 14 lut 2020 17:56

  Pan Tomasz do tych radnych to nie pasuje a gdzie on na wójta ludzie opanujcie się

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ale interesujące #2865208 | 83.31.*.* 9 lut 2020 18:01

  Gazeta nidzicka naprawdę nie ma o czym pisać? Co z tego ze bylo 9 radnych. Kogo to obchodzi?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ccc #2865207 | 37.248.*.* 9 lut 2020 17:58

   Jak zwykle tylko swoi bo wygodniej

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages