Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Jak seniorom pomaga gmina Kozłowo?

2020-04-08 10:30:00 (ost. akt: 2020-04-08 10:25:40)

Autor zdjęcia: pixabay

Osoby starsze są jedną z grup najbardziej zagrożoną koronawirusem, dlatego trzeba o nie szczególnie dbać. Zostały zamknięte wszystkie domy i kluby seniora, gdzie mogli oni spędzać czas. Opiekę nad seniorami przejęły gminy.

W gminie Kozłowo pracownicy socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie są w kontakcie telefonicznym z osobami starszymi, w szczególności samotnymi i niepełnosprawnymi, w tym także uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy.

— W zainteresowaniu pracowników GOPS jest ok. 70 osób. Pomoc, jakiej udzielano w uzasadnionych sytuacjach, to wsparcie finansowe oraz usługi opiekuńcze — mówi kierownik GOPS Elżbieta Świgoń.

Osoby bezdomne posiadające ostanie miejsce zameldowania na terenie gminy Kozłowo zostały skierowane i przebywają w Schronisku dla Bezdomnych w Rucewie prowadzonym przez Stowarzyszenie „Pomocni Ludziom” im. Lucjana Noconia- Rucewo, wyłonionym w wyniku przeprowadzonego zapytania ofertowego.Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (8 kwietnia) wydaniu m.in.

Kolejka przed sklepem przy ul. Pana Tadeusza w OlsztynieGodziny seniora do poprawki
System robienia zakupów przez seniorów w godzinach pomiędzy 10 a 12 wymaga w najlepszym razie korekty. Bo przyjęte obecnie rozwiązanie paraliżuje pracę sklepów — wynika z sygnałów, które dotarły do Polskiej Izby Handlu.


Jestem posłem, ale i lekarzem
Rozmawiamy z prof. Wojciechem Maksymowiczem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur oraz wiceministrem nauki i szkolnictwa wyższego.Koperta zamiast urny?
Czy będziemy głosować korespondencyjnie i czy to będzie 10 maja, tego nie wie nikt. Na razie decyzja leży po stronie Senatu. Potem ustawą zajmą się znowu posłowie, którzy wcześniej najpierw głosowali przeciwko, a potem za nową ustawą.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ted #2924897 | 88.199.*.* 24 maj 2020 10:25

  Niemcy w III Rzeszy żyli w krainie iluzji, owładnięci kilkoma zasadniczymi ideami, o których z jeden z teoretyków propagandy NSDAP pisał, że „należy je wmuszać w odbiorcę i wbijać mu do głowy w stu i więcej wariantach, z uporczywą konsekwencją”.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja #2911257 | 37.248.*.* 25 kwi 2020 07:45

  Nic nie robią zostawili ich samych sobie .Zero zainteresowania

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nowy #2908966 | 46.215.*.* 19 kwi 2020 19:47

  Wójt gminy kozłowo był wyjątkowo przewidujący gdyż sarnowo zamknął ju z końcem ubiegłego roku

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages