środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Podziel się:

Podziel się:

Bezpieczeństwo naszym priorytetem

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego wzięli udział w wydarzeniu „Bezpieczne Mazury”, zorganizowanym w Expo Mazury w Ostródzie. Miało ono charakter prewencyjny i edukacyjny. Jego celem było promowanie bezpiecznego wypoczynku na wodzie i nad wodą, podczas wakacji, w drodze do szkoły, w internecie i w wielu sytuacjach, w których uczestniczą dzieci i dorośli.

Młodzież przeszła ścieżką edukacyjną, na którą składało się kilkanaście stanowisk tematycznych, przygotowanych przez służby, instytucje i organizacje związane z bezpieczeństwem społecznym (np. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, Komenda Powiatowa PSP w Ostródzie, Grupa Specjalna Płetwonurków RP, WOPR). Uczniowie, oprócz możliwości wysłuchania prelekcji, mogli m.in. obejrzeć sprzęt strażacki, ugasić pożar gaśnicą śniegową, prześwietlić swój plecak, pobawić się z labradorem pracującym w Służbie Celno-Skarbowej, czy przeprowadzić liczne eksperymenty chemiczne.

Warto podkreślić, że czworo uczniów naszej szkoły: Bartosz Bieniek, Jakub Kordalski, Zuzanna Stawczyk i Agnieszka Truszczyńska otrzymało wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne Wakacje”.

Dzięki uczestnictwu w niniejszym wydarzeniu mamy nadzieję, że przyczynimy się do poprawy bezpieczeństwa wśród naszych uczniów.

Piotr Sowiński
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Piotr Sowiński oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Bezpieczeństwo naszym priorytetem
Oceń artykuł:

(0)