Sobota, 23 marca 2019. Imieniny Feliksa, Konrada, Zbysławy

Profil użytkownika SP_Szkotowo

Zabawy językowe w Szkole Podstawowej w Szkotowie

21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto, które zostało ustanowione w 1999 roku. Jego założeniem jest pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Aby uczcić ten dzień wychowawczynie oddziału przedszkolnego i klas I – III...

Walentynkowy zawrót głowy w Szkotowie

Nieważne czy miłość, czy przyjaźń, czy inny rodzaj relacji. O każdą warto dbać. Walentynki to dzień, w którym w szczególny sposób można to okazać i docenić.

14 lutego w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbył się Rodzinny Festyn Walentynkowy, w którym, oprócz społeczności szkolnej i rodziców...

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie wspierają działania ratujące życie na świecie!

Szkoła Podstawowa w Szkotowie brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowywali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Rocznica śmierci patrona szkoły księdza Jana Twardowskiego w Szkole Podstawowej w Szkotowie

„Pasją życia ks. Jana Twardowskiego było pisanie wierszy, które zadziwiają prostotą i pięknem. Jest w nich ogromny urok. Są autentyczną poezją. Twardowski mówił najzwyklejszym słowem o Bogu, mówił tak, jak się modlił. Dlatego jego poezja jest jak religia „.

Niezapomniane spotkanie najmłodszych z Mikołajem

19 grudnia 2018 r. pozostanie w pamięci najmłodszych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie. Wychowawczynie oddziału przedszkolnego i klas I – III zorganizowały wówczas wyjazd do Wioski Garncarskiej w Kamionce.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach malowania bombek choinkowych. Przygotowaną przez...

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Szkotowie

6 grudnia to dzień inny niż wszystkie –to mikołajki! Na korytarzu szkolnym od rana rozbrzmiewała muzyka, a na kiermaszu można było kupić smaczne ciasta.

Dzieciaki ubrane w czerwone stroje czekały na odwiedziny Mikołaja, który przyjechał sańmi z Panem wójtem Markiem Wolszczakiem. Wszyscy...

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Szkotowie

Rada Rodziców ,Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu 17 listopada zorganizowało w naszej szkole rodzinną zabawę andrzejkową . Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach szkolnej playlisty .

Najbardziej uczestnikom imprezy podobały się konkursy z balonikami , z miotłą i pląsy...

Pasowanie na przedszkolaka i ucznia klasy pierwszej w SP w Szkotowie

14 listopada 2018r. pozostanie w pamięci najmłodszych dzieci Szkoły Podstawowej w Szkotowie. Wtedy właśnie zostały pasowane na przedszkolaka oraz ucznia klasy pierwszej i tym samym stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Takie wydarzenie to jedno z ważniejszych przeżyć dziecka w szkole.

Festyn rodzinny w szkole podstawowej w Szkotowie

W sobotę 27 października 2018 roku w szkole odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu pod hasłem ,, Rodzina to jedna drużyna’’. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i ich bliscy, Pan Wójt Marek Wolszczak oraz nauczyciele.

Obchody „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery” w Szkole Podstawowej w Szkotowie.

Dnia 19.10.2018r.w naszej szkole odbył się apel poświęcony ważnemu wydarzeniu jakim był „Ogólnopolski Tydzień Kariery”. Obchodzony w dniach od 15-21 października pod hasłem „Młode pokolenie na rynku pracy”.

W powyższym dniu nastąpiło podsumowanie tygodniowych działań uczniów naszej...