Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Profil użytkownika SP_Szkotowo

Pasowanie na przedszkolaka i ucznia klasy pierwszej w SP w Szkotowie

14 listopada 2018r. pozostanie w pamięci najmłodszych dzieci Szkoły Podstawowej w Szkotowie. Wtedy właśnie zostały pasowane na przedszkolaka oraz ucznia klasy pierwszej i tym samym stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Takie wydarzenie to jedno z ważniejszych przeżyć dziecka w szkole.

Festyn rodzinny w szkole podstawowej w Szkotowie

W sobotę 27 października 2018 roku w szkole odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu pod hasłem ,, Rodzina to jedna drużyna’’. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie i ich bliscy, Pan Wójt Marek Wolszczak oraz nauczyciele.

Obchody „Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery” w Szkole Podstawowej w Szkotowie.

Dnia 19.10.2018r.w naszej szkole odbył się apel poświęcony ważnemu wydarzeniu jakim był „Ogólnopolski Tydzień Kariery”. Obchodzony w dniach od 15-21 października pod hasłem „Młode pokolenie na rynku pracy”.

W powyższym dniu nastąpiło podsumowanie tygodniowych działań uczniów...

Bicie Rekordu w Szkole Podstawowej w Szkotowie

16.10.2018r., w trakcie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób”.

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Szkotowie

W piątek 12 października w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie uczniowie z klas IV i VII przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Pogoda pozwoliła organizatorom na przedstawienie programu artystycznego w aurze jesiennej na placu przed szkołą. Uczniowie zaprezentowali...

Uczymy Dzieci Programować

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować”.

Celem programu było świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji....

Wycieczka najmłodszych do Płocka

19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami Ewą Szymańską, Joanną Grzelą, Marią Chmielewską, Iwoną Jaroszewską wyjechali na wycieczkę do Płocka. W teatrze obejrzeliśmy bajkę pt. „Pchła Szachrajka”.

Dzień Pustej Klasy w Szkotowie

W tym roku Dzień Pustej Klasy był obchodzony 15 czerwca. Tego dnia już po raz trzeci dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami – Joanną Grzelą, Marią Chmielewską, Iwoną Jaroszewską, Ewą Szymańską spotkali się w naturze.

„Bliżej pieska” – projekt przedszkolaków ze Szkotowa

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt, które towarzyszyły przedszkolakom podczas realizacji projektu pod hasłem „Bliżej pieska”.

Wycieczka do Nidzicy

22 maja 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Szkotowie z paniami – Ewą Szymańską, Joanną Grzelą i Wiesławą Grędziszewską wyjechały na wycieczkę do Nidzicy.

Zwiedziły zamek krzyżacki, spacerowały na jego dziedzińcu oraz ścieżkami wokół...