Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Profil użytkownika SP_Szkotowo

Uczymy Dzieci Programować

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować”.

Celem programu było świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji....

Wycieczka najmłodszych do Płocka

19 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami Ewą Szymańską, Joanną Grzelą, Marią Chmielewską, Iwoną Jaroszewską wyjechali na wycieczkę do Płocka. W teatrze obejrzeliśmy bajkę pt. „Pchła Szachrajka”.

Dzień Pustej Klasy w Szkotowie

W tym roku Dzień Pustej Klasy był obchodzony 15 czerwca. Tego dnia już po raz trzeci dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I – III ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami – Joanną Grzelą, Marią Chmielewską, Iwoną Jaroszewską, Ewą Szymańską spotkali się w naturze.

„Bliżej pieska” – projekt przedszkolaków ze Szkotowa

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt, które towarzyszyły przedszkolakom podczas realizacji projektu pod hasłem „Bliżej pieska”.

Wycieczka do Nidzicy

22 maja 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Szkotowie z paniami – Ewą Szymańską, Joanną Grzelą i Wiesławą Grędziszewską wyjechały na wycieczkę do Nidzicy.

Zwiedziły zamek krzyżacki, spacerowały na jego dziedzińcu oraz ścieżkami wokół...

Spotkanie najmłodszych z rodzicami w Szkole Podstawowej w Szkotowie

Rodzice to najbliższe i najdroższe osoby, które zawsze należy kochać i szanować. Są jednak dni, w których w szczególny sposób chcemy okazać im pamięć i podkreślić ich znaczenie w naszym życiu.

26 maja 2018 r., w ramach obchodów Dni Rodziny, dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I –...

Obchody Dni Rodziny w Szkole Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Szkotowie

W sobotę 26 maja w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbyła się impreza z okazji obchodów Dni Rodziny. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie oraz rodzice i zaproszeni goście.

Punktualnie o 9 rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas IV –VII s.p. oraz II-III g. Wykonawcy...

Festiwal Piosenki Ekologicznej

12 kwietnia 2018r. czworo dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Szkotowie wzięło udział w Festiwalu Piosenki Ekologicznej, który odbył się w Sali Rycerskiej na Zamku w Nidzicy.

W kategorii 3-4 lata wystąpiła Bogumiła Renda. W piosence pt. „Łąka – królestwo owadów”...

II Powiatowy Turniej Matematyczny pt. „Zabawy z Matematyką”.

22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbył się po raz drugi turniej matematyczny pt. „Zabawy z Matematyką”. W turnieju wzięły udział 4-osobowe zespoły klas IV-VII ze szkół podstawowych powiatu nidzickiego.

Turniej oparty był na grach i zabawach matematycznych, strategicznych...

„Cudacki tydzień” w Szkole Podstawowej w Szkotowie

W szkole nie musi wiać nudą… Zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności można połączyć z odrobiną zabawy. Dlatego Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Szkotowie wyszedł z niecodzienną inicjatywą. W dniach 19-23 lutego br. przeżywaliśmy „Cudacki tydzień”.