Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Profil użytkownika SP_Szkotowo

Bicie Rekordu WOŚP w Szkotowie

Uczestnictwo w Biciu Rekordu WOŚP stało się już dla nas tradycją i bardzo cenną, wartościową inicjatywą. 16.10.2019r., w trakcie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod nazwą „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób”.

Najmłodsi w Urzędzie Gminy w Kozłowie

Akcja „Niezapominajka” to jedno z zadań w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”, w którym uczestniczą dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Szkotowie.

I Turniej w Dwa Ognie o Puchar Wójta Gminy Kozłowo

20 maja w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie odbył się I Turniej w Dwa Ognie o Puchar Wójta Gminy Kozłowo.

Wydarzenie rozpoczęli przemówieniem do zawodników Pan Wójt Marek Wolszczak oraz Pani Dyrektor Beata Wasilewska życząc wszystkim powodzenia i miłej...

Najmłodsi włączyli się do wspólnego ogólnopolskiego czytania

25 kwietnia o godzinie 12.00 odbyło się Narodowe Czytanie Legend Polskich. Uczestniczyły w nim dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III Szkoły Podstawowej w Szkotowie.

Spotkanie zorganizowały wychowawczynie Marzena Reszka, Iwona Jaroszewska, Ewa Szymańska, Joanna Grzela, Maria Chmielewska....

Rekolekcje wielkopostne w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego

W dniach 4 i 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Jezus Drogą, Prawdą i Życiem”.

Pierwszego dnia dzieci z kl. 0 – III oglądały film pt.: „Zagubiona owieczka”, a następnie po Mszy św. wykonywały owieczki...

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Szkotowie zrealizowali zadania w zakresie kampanii Bezpieczna Droga „Dobrze Cię widzieć”.

8 kwietnia w klasach zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpieczeństwa na drodze, z wykorzystaniem scenariusza „Dobrze Cię widzieć po drugiej stronie ulicy”. Zwrócono uwagę na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślono wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym

Powiatowy turniej matematyczny "Zabawy z matematyką"

Dnia 26.03.2019 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbył się turniej matematyczny pt. „Zabawy z Matematyką”. W turnieju tym wzięły udział 3-osobowe zespoły klas IV- VI ze szkół powiatu nidzickiego. Oparty on był na grach i zabawach matematycznych, logicznych i strategicznych. Dużą rolę odgrywała też szybkość, logiczne myślenie, umiejętność prezentacji swojej pracy. Ważnym czynnikiem była współpraca w grupie, gdyż każdy zespół miał swoją publiczność, która dopingowała i mobilizowała do pracy.

Wiosennie, sportowo i wesoło w Szkole Podstawowej w Szkotowie.

Już od poniedziałku, 18 marca, w naszej szkole było inaczej niż zazwyczaj, był to dzień z ulubioną maskotką, zabawką. Mały i duży, każdy dźwigał maskotkę. Dźwigał to odpowiednie słowo, gdyż niektóre miśki większe były od właściciela. We wtorek szkolne korytarze zaroiły się pilnymi, elegancko ubranymi uczniami, a w środę w szkole panował iście kapeluszowy klimat. Kapelusze małe, duże, słomkowe i filcowe, do wyboru, do koloru.

Zabawy językowe w Szkole Podstawowej w Szkotowie

21 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto, które zostało ustanowione w 1999 roku. Jego założeniem jest pomoc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Aby uczcić ten dzień wychowawczynie oddziału przedszkolnego i klas I – III...

Walentynkowy zawrót głowy w Szkotowie

Nieważne czy miłość, czy przyjaźń, czy inny rodzaj relacji. O każdą warto dbać. Walentynki to dzień, w którym w szczególny sposób można to okazać i docenić.

14 lutego w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbył się Rodzinny Festyn Walentynkowy, w którym, oprócz społeczności szkolnej i rodziców...