Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Wycieczka najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Szkotowie do Muzeum Przyrody i Planetarium

5 maja 2017 r. najmłodsi uczniowie - z oddziału przedszkolnego i klas I-III z wychowawcami – byli uczestnikami wycieczki do Muzeum Przyrody i Planetarium w Olsztynie.


W Muzeum Przyrody zwiedziliśmy bardzo bogatą wystawę eksponatów zwierząt, które budziły niemały zachwyt. Uczestniczyliśmy w zajęciach, prowadzonych przez pracowników muzeum, których tematyką było życie różnych zwierząt. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą oraz utrwalenia jej i uzupełnienia. Po zajęciach dzieci chętnie kupowały pamiątki.

Z muzeum udaliśmy się do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans astronomiczny pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce”. Przedstawione są w nim zjawiska astronomiczne, które można zaobserwować niemal codziennie. A wszystko w sposób prosty i zabawny – dzięki bohaterowi kojotowi.

Na koniec posiłek w McDonald’s, a przy tym wspaniała zabawa. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. W drodze powrotnej zmęczenie dało o sobie znać. Niektórym przydała się krótka drzemka. Jednak uśmiech na twarzach i dobry humor świadczyły o tym, że wycieczka była udana i pozostanie przyjemnym wspomnieniem.

Ewa Szymańska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Wycieczka najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Szkotowie do Muzeum Przyrody i Planetarium
Oceń artykuł:

(0)