Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Dzień Pustej Klasy w Szkotowie

To już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkól w Szkotowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji propagującej prawidłową edukację ekologiczną, zachęcającej do przebywania na świeżym powietrzu - prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającej formie edukacji na świecie. W tym roku w całej Polsce wyszło w teren 120 tysięcy dzieci z 1000 szkół i przedszkoli.

W dniu 9 czerwca obchodzony był również Światowy Dzień Przyjaźni, dlatego zaprosiliśmy do wyjścia w teren uczniów z Zespołu Szkół w Rogożu.

Na początek przywitał nas Teatr Form Niezależnych Korzunowiczów z Olsztyna ze wspaniałym przedstawieniem teatru cieni. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z naszym dziedzictwem narodowym i regionalnym jakim jest „Legenda o Warmii”, która ukazała wartość historyczną legendy, przedstawiającą wierzenia mazurskiego ludu, jego postrzeganie przyrody, sił nadprzyrodzonych ale też ludzkie marzenia. Uczniowie mieli też okazję zapoznać się z kukiełkami występującymi w teatrzyku cieni i poznali sposób powstawania tego teatru.

Dzień Pustej Klasy to zajęcia na powietrzu, więc my, po artystycznej uczcie dla duszy, wyszliśmy na plac przed szkołą, gdzie na uczniów czekał sprzęt sportowy : skakanki, lina do przeciągania, hula hop, woreczki sportowe i wiele innych oraz słodka niespodzianka- lody. Najważniejszą jednak atrakcją okazał się plener malarski, w którym główną rolę odegrała folia rozciągnięta na ogrodzeniu placu zabaw. Ileż to było radości ze wspólnego malowania! Uczniowie z obu szkól wspaniale integrowali się malując piękne, pełne barw obrazki przedstawiające dziecięce marzenia i fantazje. Nie zabrakło tez portretów przyjaciela, którego święto w tym dniu obchodziliśmy.

To był wspaniały dzień pełen wrażeń i radosnych spotkań w gronie kolegów. Oby więcej okazji do takiego zdobywania wiedzy.

Joanna Grzela
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Dzień Pustej Klasy w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)