Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Podziel się:

Podziel się:

Karma dla leśnych zwierząt

Szkoła Podstawowa w Szkotowie we wrześniu i październiku wzięła udział w akcji „Karma dla leśnych zwierząt”. W tych miesiącach cała społeczność szkolna, wspierana przez Szkolne Koło Wolontariatu, przynosiła dary w postaci kasztanów i żołędzi.

Celem akcji jest promowanie nawyków ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, wykształcenie wrażliwości na los zwierząt, a także uczenie oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody.

Zebrane kasztany i żołędzie zostały odebrane przez Pana Adama Dytrycha z Leśnictwa Szkotowo. Zostały umieszczone w odpowiednich miejscach, gdzie będą zimowym przysmakiem m.in. dzików, saren, jeleni i ptaków. Dzięki temu, że są bogate w witaminy i inne substancje odżywcze, pozwolą zwierzętom lepiej przetrwać zimę.

Łącznie szkoła uzbierała 440,4 kg karmy. Klasy, które zebrały największą ilość kasztanów i żołędzi:

I miejsce – klasa III SP – 131,1 kg.
II miejsce – klasa V SP – 64,8 kg.
III miejsce – klasa IV SP – 63,8 kg.

W najbliższą środę 6 grudnia podczas apelu szkolnego nastąpi podsumowanie akcji, zostaną wręczone nagrody i dyplomy dla zwycięskich klas oraz dla uczniów, którzy aktywnie wspierali akcję.

Dziękujemy Leśnictwu Szkotowo oraz Panu Leśniczemu Adamowi Dytrychowi za wsparcie inicjatywy, a przede wszystkim Wam – Drodzy Uczniowie.

Koordynator akcji: Igor Nadolski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Karma dla leśnych zwierząt
Oceń artykuł:

(0)