Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Gościnnie w Domu Opieki

5 stycznia dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami gościły w Całodobowym Domu Opieki Fundacji „Pomoc” w Waplewie. Spotkały się z jego mieszkańcami, wystąpiły w przedstawieniu „Anielskie opowiadanie świąteczne”. Recytowane przez dzieci teksty i zaśpiewane piosenki wzbudziły świąteczny nastrój, wprowadziły w zadumę, pozwoliły na chwilę refleksji.

Z najmłodszymi wyjechały dwie uczennice starszych klas, które reprezentowały Szkolne Koło Wolontariatu. Jego członkowie przygotowali niespodziankę. Dziewczynki złożyły noworoczne życzenia mieszkańcom domu opieki i wręczyły im drobne upominki. Jedna z nich – Kinga - pięknie zaśpiewała kolędę „Mizerna, cicha”.

Spotkanie zakończyło się wspólnym, śpiewnym kolędowaniem oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez gospodarzy. Zarówno dla starszych ludzi mieszkających w domu opieki, jak i dla nas był to czas spędzony w miłym, świątecznym nastroju, pełnym wzruszeń i emocji.

Wyjazd został zorganizowany przez wychowawczynie oddziału przedszkolnego i klas I – III, w ramach współpracy zespołu edukacji wczesnoszkolnej.

Ewa Szymańska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Gościnnie w Domu Opieki
Oceń artykuł:

(0)