Niedziela, 19 sierpnia 2018. Imieniny Emilii, Julinana, Konstancji

Podziel się:

Podziel się:

III Mistrzostwa Szkoły Pojazdów Sterowanych Radiowo

19 stycznia br. po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbyła się międzyuczniowska rywalizacja samochodów sterowanych radiowo w skali 1:16. Tegoroczne zawody, podobnie jak rok temu, dawały uczestnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kierowania na dwóch torach.

Na pierwszym torze trzech zawodników miało możliwość ścigania się między sobą w tym samym czasie. Z kolei drugi tor sprawdzał umiejętność dokładnego i bezbłędnego pokonania przeszkód.

W międzyczasie zawodnicy, jak i kibice oglądali projekcje filmików związanych ze sportem motorowym.
Nowością w tym roku była „samochodowa piłka”. Na specjalnie przygotowanym boisku dwa rywalizujące ze sobą samochody miały za zadanie strzelić gola przeciwnikowi. W polu znajdowało się jednocześnie sześć piłek, przez co startujący musieli wykazać się strategicznym myśleniem.

W tym roku swoją obecnością zaszczycił nas też Pan Marek Wolszczak – Wójt Gminy Kozłowo. Wraz z pełniącym obowiązki dyrektora Panem Marcinem Liskiem rywalizował ścigając się na jednym z torów.

Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział aż 58 uczniów z klas I-VI szkoły podstawowej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Liczymy, że w przyszłym roku nasza impreza będzie się cieszyła równie dużym zainteresowaniem.

Igor Nadolski


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: III Mistrzostwa Szkoły Pojazdów Sterowanych Radiowo
Oceń artykuł:

(0)