Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Krzewienie idei olimpijskiej w Szkole Podstawowej w Szkotowie

9 lutego w Pjongczang wystartowały XXIII Igrzyska Olimpijskie. Ceremonię otwarcia obejrzeli uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie.

Licznie zgromadzona młodzież najpierw obejrzała film ukazujący krótką historię Zimowych Igrzysk Olimpijskich z nawiązaniem do osiągnięć narodowych. W kolejnej odsłonie uczniowie poznali sylwetki polskich medalistów.

Około godziny 12:00 rozpoczęła się transmisja pięknej ceremonii otwarcia.

To niezwykłe sportowe wydarzenie odbywa się w Korei Południowej i potrwa do 25 lutego. Będziemy starać się na bieżąco informować uczniów o aktualnych osiągnięciach reprezentantów Polski na igrzyskach w formie gazetki ściennej. Pragniemy by lepiej poznali historię zimowych igrzysk oraz śledzili zmagania najlepszych z całego świata w swoich ulubionych zimowych dyscyplinach sportowych.

Oglądanie sportu zarówno na żywo, jak i w telewizji może inspirować do podjęcia aktywności fizycznej. Widząc sukcesy sportowców, sami mamy więcej motywacji do rozpoczęcia regularnych ćwiczeń i pracy nad kondycją, dlatego będziemy gorąco zachęcać do oglądania i kibicowania. Może dzięki temu narodzą się kolejni olimpijczycy?

Igor Nadolski
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Krzewienie idei olimpijskiej w Szkole Podstawowej w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)