Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Podziel się:

Podziel się:

Nasze bale w karnawale

10 lutego br. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III Szkoły Podstawowej w Szkotowie bawiły się na balu karnawałowym. Wystąpiły w pięknych strojach i maskach.

Dziewczęta z klasy II gimnazjum – Ola, Kaja, Ala, Ela, Ola - pod opieką p. Igora Nadolskiego przygotowały nagłośnienie, dekorację oraz zorganizowały zabawy. Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Po powitaniu wszyscy uczestniczyli w zabawie z piosenką „Jedzie pociąg z daleka”. Następnie przyszedł czas na prezentację karnawałowych strojów – były m. in. księżniczki, wróżki, czarodzieje, rycerze, zwierzęta, przedstawiciele służb mundurowych, różne postacie z bajek. Po prezentacji wszyscy wesoło bawiliśmy się tańcząc w rytm piosenki „Wyginam śmiało ciało”.

W trakcie balu dzieci rozwiązywały zagadki nawiązujące do znanych im bajek. Uczestniczyły w licznych zabawach ruchowych, tanecznych, również z użyciem balonów. Wspaniale bawiły się i rozwijały sprawność ruchową, spostrzegawczość, poczucie rytmu, kreatywność, uczyły się współpracy w grupie oraz wzajemnego szacunku.

Bal zakończył się wspólnym tańcem z piosenką „Kaczuszki”. Dzieci na pamiątkę otrzymały balony. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni z uśmiechem wracali do domu.

Przebieg uroczystości został przygotowany oraz zorganizowany z inicjatywy i pod opieką wychowawczyń: Ewy Szymańskiej, Joanny Grzeli, Marii Chmielewskiej, Iwony Jaroszewskiej w ramach współpracy zespołu edukacji wczesnoszkolnej.

Ewa Szymańska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Nasze bale w karnawale
Oceń artykuł:

(0)