środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Podziel się:

Podziel się:

Bicie Rekordu w Szkole Podstawowej w Szkotowie

16.10.2018r., w trakcie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie wzięli udział w wydarzeniu pod nazwą „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób”.

Jego organizatorem jest Fundacja WOŚP, główny cel to – promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy w całej Polsce. Organizatorami wydarzenia w naszej szkole są nauczyciele: Ewa Szymańska, Iwona Wydurska, Igor Nadolski. W jego przebiegu uczestniczył Pan Marcin Lisek – pełniący obowiązki dyrektora szkoły oraz zaproszeni goście: Pani Wioletta Pargólska – pielęgniarka, Pan Szczepan Długiński – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkotowie.

W czasie od 12.00 do 12.30 – 55 uczniów, wymieniając się, nieprzerwanie wykonywało resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem fantomów. Podejmując decyzję o włączeniu się w próbę pobicia rekordu, byliśmy pewni, że jest to ważne i wartościowe przedsięwzięcie. Rekord to także okazja do docenienia umiejętności uczniów – młodych ratowników, którzy doskonale radzą sobie z udzielaniem pierwszej pomocy i pokazują dorosłym jak uratować ludzkie życie. Czujemy z tego powodu ogromną satysfakcję.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Składamy podziękowania Pani Joannie Grzeli, Pani Marii Chmielewskiej, Panu Andrzejowi Radzymińskiemu za pomoc w przygotowaniu uczniów oraz Pani Wioletcie Pargólskiej za wsparcie w trakcie wydarzenia.

Ewa Szymańska
Iwona Wydurska
Igor Nadolski


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Bicie Rekordu w Szkole Podstawowej w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)