Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie wspierają działania ratujące życie na świecie!

Szkoła Podstawowa w Szkotowie brała udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowywali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.


„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły poznali problemy dzieci z krajów rozwijających się oraz dowiedzieli się o problemie dostępu do szczepień. W kolejnym etapie projektu dzieci wybrały kraj, z którego ma pochodzić ich laleczka i zbierały jak najwięcej informacji o geografii tego kraju, a także o jego mieszkańcach. W ostatnim kroku uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele własnoręcznie projektowali i szyli szmaciane laleczki, które ubrali i przyozdobili w sposób odpowiadający kulturze kraju, który wcześniej wybrały. Po zakończeniu pracy, w szkole odbyła się ich wystawa, gdzie każdy z zaproszonych gości mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadomiła również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwoliła na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

Aleksandra Pośpiech

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie wspierają działania ratujące życie na świecie!
Oceń artykuł:

(0)