Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Wiosennie, sportowo i wesoło w Szkole Podstawowej w Szkotowie.

Już od poniedziałku, 18 marca, w naszej szkole było inaczej niż zazwyczaj, był to dzień z ulubioną maskotką, zabawką. Mały i duży, każdy dźwigał maskotkę. Dźwigał to odpowiednie słowo, gdyż niektóre miśki większe były od właściciela. We wtorek szkolne korytarze zaroiły się pilnymi, elegancko ubranymi uczniami, a w środę w szkole panował iście kapeluszowy klimat. Kapelusze małe, duże, słomkowe i filcowe, do wyboru, do koloru.

W końcu po długich oczekiwaniach 21 marca zawitała do nas wiosna. Pomalowane, uśmiechnięte buzie dzieciaków od rana pochylały się nad kartami podczas tworzenia kolorowych, plakatów pełnych żabek, kwiatków i bocianów.

Następnie odbył się quiz na wesoło. W zabawie wzięły udział czteroosobowe reprezentacje klas IV-VIII, które rozwiązywały zagadki, budowały wieże z plastikowych kubeczków, wykazywały się wiedzą przyrodniczą.

Po aktywności umysłowej przyszedł czas na rywalizację sportową. Członkowie ośmioosobowych drużyn biegali slalomem, skakali przez skakankę, tworzyli układ taneczny, rzucali do celu i wykonywali wiele innych wyczerpujących konkurencji. Towarzyszyły im ogromne emocje i głośny doping kolegów.

Na zakończenie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy plakat. Ogłoszono wyniki sportowe, a Pani Dyrektor wręczyła dyplomy.

Aktywnie i radośnie powitaliśmy wiosnę, mamy zatem nadzieję, że zagości u nas na długo.

Imprezę zorganizował Samorząd Uczniowski we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu i PCK.

Jolanta Nowak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Wiosennie, sportowo i wesoło w Szkole Podstawowej w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)