Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Podziel się:

Podziel się:

Powiatowy turniej matematyczny "Zabawy z matematyką"

Dnia 26.03.2019 r. po raz kolejny w Szkole Podstawowej w Szkotowie odbył się turniej matematyczny pt. „Zabawy z Matematyką”. W turnieju tym wzięły udział 3-osobowe zespoły klas IV- VI ze szkół powiatu nidzickiego. Oparty on był na grach i zabawach matematycznych, logicznych i strategicznych. Dużą rolę odgrywała też szybkość, logiczne myślenie, umiejętność prezentacji swojej pracy. Ważnym czynnikiem była współpraca w grupie, gdyż każdy zespół miał swoją publiczność, która dopingowała i mobilizowała do pracy.

Oprócz zadań praktycznych zadaniem każdego zespołu było przedstawienie postaci sławnego matematyka i jego osiągnięć w dowolnej formie a były to: prezentacje multimedialne, plakat i krótkie przedstawienie z piosenką o „Królowej nauk”.

Podczas turnieju uczestnicy nie tylko zdobywali nowe umiejętności matematyczne ale także świetnie się bawili. Za wytężoną pracę wszyscy zostali nagrodzeni upominkami.

Oto wyniki:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Szkotowie
II miejsce – Zespół Szkolno- przedszkolny w Kozłowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Nidzicy

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań matematycznych poprzez gry i zabawy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Pospiech i Beata Szymańska


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Powiatowy turniej matematyczny "Zabawy z matematyką"
Oceń artykuł:

(0)