Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Bicie Rekordu WOŚP w Szkotowie

Uczestnictwo w Biciu Rekordu WOŚP stało się już dla nas tradycją i bardzo cenną, wartościową inicjatywą. 16.10.2019r., w trakcie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie kolejny raz wzięli udział w ogólnopolskim wydarzeniu pod nazwą „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób”.

Jego organizatorem jest Fundacja WOŚP, główny cel to – promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy w całej Polsce. Organizatorami wydarzenia w naszej szkole byli nauczyciele: Ewa Szymańska, Iwona Wydurska, Joanna Grzela, Igor Nadolski. W jego przebiegu uczestniczyła Pani Dyrektor Beata Wasilewska oraz zaproszeni goście: Pan Marek Wolszczak – Wójt Gminy Kozłowo, Pani Alicja Hołubowicz – Przewodnicząca Rady Gminy, Pani Wioletta Pargólska – pielęgniarka, Pan Grzegorz Kacprzycki – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Rady Rodziców, Pan Szczepan Długiński – przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Szkotowie.
Przed główną częścią wydarzenia uczestnicy wysłuchali informacji na temat akcji Bicia Rekordu oraz obejrzeli dwa krótkie filmy instruktażowe. Punktualnie o 12.00, dźwięk alarmu, rozpoczął najważniejszą część spotkania.
W czasie od 12.00 do 12.30 – 62 uczniów z klas II - VIII, wymieniając się, nieprzerwanie wykonywało resuscytację krążeniowo – oddechową z użyciem fantomów.

Po zakończeniu Bicia Rekordu zebrani wysłuchali prelekcji pielęgniarki Pani Wioletty Pargólskiej, która podkreśliła wartość umiejętności wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Zwróciła uwagę na to, że nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, iż wspaniale radzą sobie z tym zadaniem. Pani Dyrektor Beata Wasilewska podziękowała uczestnikom za duży wkład pracy i podkreśliła wagę tego przedsięwzięcia. Głos zabrali również Przewodnicząca Rady Gminy Pani Alicja Hołubowicz oraz Wójt Gminy Pan Marek Wolszczak dziękując uczniom za zaangażowanie i wytrwałość w zdobywaniu umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podarowali uczestnikom wydarzenia naklejki na schody w szkole, promujące zasady postępowania w sytuacji ratowania ludzkiego życia.

Wszyscy goście, zachęceni przez Panią Dyrektor, podjęli próbę wykazania się umiejętnością wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Podejmując decyzję o włączeniu się w próbę pobicia rekordu, byliśmy pewni, że jest to ważne i wartościowe przedsięwzięcie. Rekord to także okazja do docenienia umiejętności uczniów – młodych ratowników, którzy doskonale radzą sobie z udzielaniem pierwszej pomocy. Czujemy z tego powodu ogromną satysfakcję.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. Doceniamy to, że chcecie uczyć się resuscytacji i swoją postawą pokazujecie, że warto to robić, aby w sytuacji zagrożenia podjąć działanie ratujące życie.

Ewa Szymańska
Iwona Wydurska
Joanna Grzela
Igor Nadolski

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Bicie Rekordu WOŚP w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)