Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Mali strażacy odbyli szkolenie przeciwpożarowe

To była wspaniała lekcja na temat specyfiki pracy strażaka oraz właściwego postępowania w przypadku pożaru.

24.10.2019 r. uczniowie klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie z wychowawczyniami wyjechali do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Nidzicy. Uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w sali edukacyjnej, przeprowadzonych przez mł. bryg. Pawła Czubkowskiego. Uczyli się o sposobach zapobiegania pożarom w domu. Utrwalali zasady postępowania w razie pożaru w szkole, w domu, w lesie. Pan strażak opowiedział o podręcznym sprzęcie gaśniczym, znakach ewakuacyjnych i przeciwpożarowych, przeciwpożarowym wyłączniku prądu, kratkach wentylacyjnych, czujnikach czadu. Prelekcji oraz rozmowie towarzyszyły filmy edukacyjne, które wzbudziły ciekawość dzieci. Okazało się, że nasi uczniowie posiadają bogatą wiedzę na temat zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia. Najmłodsi mieli możliwość wykonania resuscytacji na fantomie i w tym przypadku także zdali egzamin na szóstkę.

Dużą atrakcją dla dzieci był fakt, że w zajęciach brały udział ubrane w przygotowane dla nich mundury i hełmy strażackie.
Zwiedziliśmy także garaż, w którym znajdują się przygotowane do akcji różne samochody strażackie. Widok ten zrobił na nas ogromne wrażenie.

Na pamiątkę wizyty w komendzie dzieci otrzymały dyplomy ukończenia szkolenia przeciwpożarowego oraz gadżety – opaskę odblaskową i magnes w kształcie samochodu strażackiego. Podczas wręczania upominków każde dziecko mogło zadzwonić na alarm za pomocą głośno bijącego dzwonu.

Dziękujemy za prezenty i miłe spotkanie. Panu Pawłowi Czubkowskiemu składamy podziękowanie za lekcję pełną wrażeń i emocji.

Ewa Szymańska
Joanna Grzela
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Mali strażacy odbyli szkolenie przeciwpożarowe
Oceń artykuł:

(0)