Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Szkotowie

25 października w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie odbył się festyn w ramach kampanii ,, Postaw na Rodzinę’’ oraz „Warmińsko-Mazurskiego tygodnia kariery”

W wydarzeniu wzięli udział Pan Wójt Marek Wolszczak , zastępca Wójta Pani Barbara Szczepkowska , nauczyciele, uczniowie oraz rodzice . Zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor Beata Wasilewska .

Na początku zostały wręczone nagrody w konkursie na projekt logo sztandaru szkoły, w którym wyróżnienia otrzymali Alan Kacprzycki oraz Adam Orłowski. Następnie nagrodzono uczniów, którzy zebrali najwięcej kasztanów w akcji „Kasztanobranie 2019”: I miejsce - Jan Renda, II miejsce – Kinga Kaplarczyk, III miejsce – Maja Mikulak.

Uroczystość miała na celu integrację , ale również prezentację wybranych krajów europejskich i zawodów z nimi związanych w związku z obchodzonym „Warmińsko-Mazurskim tygodniem kariery” oraz ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę”.

Uczniowie klas IV-VIII przedstawili kulturę , symbole narodowe , obrzędy , piosenki , stroje ludowe , ciekawostki kulinarne i zawody: Polski , Anglii, Holandii , Francji i Rosji . Młodsze dzieciaki włączyły do ciekawych zabaw przy muzyce swoich kolegów . Odbywały się kalambury , konkurencje sportowe i tańce.

Ponadto Rada Rodziców prowadziła kiermasz ze słodkościami i napojami , zbierając w ten sposób środki na zakup nowego sztandaru .

Festyn został zorganizowany przez Radę Pedagogiczną , Pedagoga Szkolnego oraz Radę Rodziców.

Jolanta Nowak
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Festyn rodzinny w Szkole Podstawowej w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)