Sobota, 23 stycznia 2021. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Podziel się:

Podziel się:

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Szkotowie

Listopad to miesiąc, w którym obchodzimy nasze Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w piątek 8 listopada w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Szkotowie odbył się uroczysty apel. Wydarzenie to rozpoczęło się przemówieniem Pani Dyrektor Beaty Wasilewskiej, która mówiła o potrzebie pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie z klas V, VI, VII, VIII, którzy przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne oraz wiersze o tematyce patriotycznej.

O godzinie 11.11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu polskiego, angażując się w ten sposób w akcję „Szkoła do hymnu”.

Na zakończenie akademii dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały kilka piosenek patriotycznych.

Apel ten powtórnie odbył się o godzinie 16:30 dla rodziców, dziadków i zaproszonych gości.

Całość została przygotowana przez wychowawcę klasy V Igora Nadolskiego. W tworzeniu dekoracji wspomagały go panie Iwona Jaroszewska oraz Marzena Reszka.

Igor NadolskiArtykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SP_Szkotowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Szkotowie
Oceń artykuł:

(0)