Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

Gminny Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych w Zaborowie

"-Kto ty jesteś? - Polak mały!"

23 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych pod hasłem „-Kto ty jesteś? – Polak mały!”. Przystąpiło do niego 18 uczniów ze szkół podstawowych w Rogożu, Szkotowie i Zaborowie. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy II-III oraz IV-VI. Uczniowie rozwiązywali test, dotyczący historii Orła Białego, barw biało-czerwonych oraz „Mazurka Dąbrowskiego”. Ponadto uczestnicy musieli wykazać się znajomością „Legendy o Lechu, Czechu i Rusie” oraz najważniejszych wydarzeń z dziejów Polski. Jury w składzie: pani Anna Latek-Lejbt, pani Anna Kozłowska i pan Piotr Sowiński wyłoniło zwycięzców w każdej kategorii:

Kategoria I
I miejsce - Klaudia Sobczak z Zespołu Szkół w Rogożu
II miejsce – Konrad Klimek z Zespołu Szkół w Rogożu
III miejsce – Alicja Urban ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie

Kategoria II
I miejsce – Renata Borkowska z Zespołu Szkół w Rogożu
II miejsce – Agata Chojnacka z Zespołu Szkół w Rogożu
III miejsce – Milena Marcjanik Zespół Szkół w Szkotowie

Nagrody wręczyły laureatom: pani Ewa Krzyżewska Wójt Gminy Kozłowo oraz pani Ewa Ostrowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek. Konkurs został przeprowadzony w ramach projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, którego szkolnym koordynatorem jest pani Anna Kozłowska.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPZaborowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Gminny Konkurs Wiedzy o Symbolach Narodowych w Zaborowie
Oceń artykuł:

(0)