Wtorek, 19 marca 2019. Imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety

Podziel się:

Podziel się:

ZABOROWO BIJE REKORD Z WOŚP

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie potrafią przeprowadzić resuscytację i są gotowi nieść pomoc w nagłych wypadkach!

W poniedziałek 16 października 2017r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie po raz trzeci podjęli próbę, by wraz z uczestnikami akcji WOŚP w całej Polsce pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.
W tym dniu przypada ,,Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”- chcemy pokazywać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach). Akcja udowodniła, że uczniowie szkoły w Zaborowie potrafią przeprowadzić resuscytację i są gotowi nieść pomoc w nagłych wypadkach.
W biciu rekordu aktywnie uczestniczyła młodzież z klas V-VII, łącznie 38 osób,wykorzystując 9 fantomów. Przygotowanie akcji nadzorowała Małgorzata Chmielewska, a w sprawnym przeprowadzeniu pomagały pani Irena Kaczorowska i opiekun SU Magdalena Łączkowska.
Cała akcja trwała 30 minut, poprzedzona krótkim instruktarzem nauczycieli była świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy i wspaniałą integracją całej społeczności szkolnej.
Tekst: p. Małgorzata Chmielewska

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPZaborowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Zaborowo bije rekord z WOŚP
Oceń artykuł:

(0)