środa, 14 listopada 2018. Imieniny Emila, Laury, Rogera

Podziel się:

Podziel się:

ŚWIĘTO SZKOŁY I DNI RODZINY W ZABOROWIE

„RODZINA DROGOWSKAZEM ŻYCIA”

DNI RODZINY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABOROWIE

28 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Zaborowie obchodzono XVII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny pod hasłem „RODZINA DROGOWSKAZEM ŻYCIA”. Na uroczystość przybyli rodzice i najbliżsi uczniów oraz zaproszeni goście, wśród których był Wójt Gminy Kozłowo Pan Jacek Jankowski oraz Sekretarz Gminy Pani Bożena Judycka, a ponadto Pan Piotr Jaskólski- Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Terenowej w Urzędzie Gminy Kozłowo, Pan Stanisław Rabczyński- Przewodniczący Komisji do spraw Oświaty w Gminie Nidzica oraz przedstawiciele instytucji od wielu lat współpracujących ze szkołą, m.in. Banku Spółdzielczego w Kozłowie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozłowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy, Nadleśnictwa Olsztynek, Policji w Nidzicy.
Przygotowany na tę okazję program artystyczny składał się z dwóch części. Pierwsza część była krótkim nawiązaniem do mijającej w tym roku piątej rocznicy nadania szkole imienia Orła Białego. Pani Dyrektor Ewa Ostrowska przedstawiła również wyniki konkursu plastyczno-literackiego „Pod skrzydłami Orła Białego” ogłoszonego dla wszystkich szkół z Gminy Kozłowo przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Zaborowie. W kategorii klas I – III odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Symbole narodowe widziane oczami dziecka”. W kategorii klas IV – VI przeprowadzono konkurs literacki – wiersz inspirowany wiedzą o polskich symbolach narodowych.
Zwycięzcom nagrody wręczył Pan Jacek Jankowski Wójt Gminy Kozłowo.
Na drugą część uroczystości złożyły się zaprezentowane przez uczniów wiersze, piosenki i układy taneczne oraz specjalny pokaz TAEKWONDO przygotowany przez zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Zaborowo pod kierunkiem trenerki Katarzyny Świgoń.
Dodatkową atrakcją, z której można było skorzystać tego dnia, był mobilny obiekt edukacyjny z Powiatowego Nadleśnictwa w Olsztynku.
Na krótką prelekcję, na temat profilaktyki raka szyjki macicy i piersi, skierowaną szczególnie do wszystkich pań i dziewcząt, zaprosiła pani Beata Rapacka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nidzicy.
Rodzinne grillowanie i rodzinne rozgrywki sportowe poprzedziła, zorganizowana przez Radę Rodziców w ramach projektu SZKOŁA WSPÓŁPRACY, debata na temat współpracy w szkole.
Ogromne zaangażowanie Rady Rodziców, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły zapewniło dobrą organizację obchodów Dni Rodziny i prawdziwie rodzinny charakter uroczystości.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: SPZaborowo oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Święto szkoły i Dni Rodziny w Zaborowie
Oceń artykuł:

(0)