Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Podziel się:

Podziel się:

Uroczysty apel z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3- Maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Kozłowie

Uroczysty apel z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3- Maja w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w KozłowieDnia 28 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie odbył się uroczysty apel z okazji 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który został przygotowany pod kierunkiem pani Małgorzaty Różyckiej i pani Renaty Zagóry.

W jego przygotowanie zaangażowani byli uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Montaż słowno-muzyczny był dla uczniów niezapomnianą lekcją historii, która przybliżyła wszystkim zebranym tło historyczne związane z uchwaleniem pierwszej w Europie Konstytucji, mającej na celu wprowadzenie nowej formy ustroju państwa, a tym samym poprawę sytuacji politycznej naszego kraju. Uroczystość wzbogaciły pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły galowe stroje, barwy narodowe oraz przygotowane rekwizyty i dekoracje.

Występ spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony widowni. Na koniec uroczystości głos zabrała dyrektor szkoły pani Barbara Szczepkowska, która podziękowała nauczycielom i młodym aktorom za przygotowanie apelu będącego dla całej społeczności szkolnej wspaniałą lekcją patriotyzmu.
Karolina Koszewników
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Joanna Mergalska oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Obchodzili 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3- Maja
Oceń artykuł:

(0)