Niedziela, 21 października 2018. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Podziel się:

Podziel się:

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” Dni Rodziny w ZS-P w Kozłowie

„Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” Dni Rodziny w ZS-P w Kozłowie


      Tegoroczne XIX warmińsko-mazurskie Dni Rodziny obchodzone były pod hasłem „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kozłowie zostały one ukoronowane 1 czerwca festynem połączonym z Dniem Dziecka. Na uroczystości nie zabrakło rodziców, opiekunów i oczywiście dzieci. Uczniowie szkoły do festynu podeszli z wielkim zaangażowaniem i uczuciem.
Podopieczni szkoły już od 12 maja tworzyli prezentacje multimedialne na temat rodziny, brali udział w uroczystościach klasowych z okazji Dnia Matki, brali udział w konkursach plastycznych, ogniskach klasowych z rodzicami i dziećmi, wyjeździe na kręgle,  a nawet pisali wiersze o rodzinie.  
Emocje związane z Dniami Rodziny spotęgowały się  na pierwszych godzinach lekcyjnych czwartkowego dnia, kiedy to uczniowie przygotowali dla osłody kolorowe sałatki owocowe. Każda rodzina bowiem powinna zdrowo się odżywiać.
Następnie na sali gimnastycznej mogliśmy wziąć udział w akademii, na której odbyły się występy przedszkolaków i uczniów: tańce, śpiewy i wiersze dla rodziców.  Wisienką na torcie był występ rodziców w inscenizacji znanego nam utworu pt. ”Kaczka Dziwaczka”. Inscenizacja udała się znakomicie, czego dowodem była owacja  na stojąco wszystkich widzów. Gorące podziękowania za występ otrzymały mamy:  pani Justyna Krzyżak w roli fryzjerki, Emilia Czacharowska jako aptekarka, Weronika Marszelewska - praczka, Edyta Kosewska - gęś, Ewelina Nowak - listonoszka, Marlena Mańka - kupiec i kucharz. Największe brawa zebrała pani Mirosława Ostrowska w roli Kaczki Dziwaczki.
Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek ( ciasta upieczone przez rodziców) i kiełbaski z grilla. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkurencjach sportowych. Festyn odwiedzili również strażacy z OSP w Kozłowie i dzięki nim wszyscy mogli dowiedzieć się, jak wytwarza się pianę gaśniczą, poznali wnętrze wozu strażackiego i pogłębili swoją wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy. Najmłodszych, jak zwykle, uradowało lanie wodą ze strażackich sikawek.
Festyn, mimo że dzień był chłodny i wietrzny, zgromadził liczną publiczność. Pochwał dla wszystkich organizatorów nie szczędziła pani dyrektor  Barbara Szczepkowska.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom festynu. Są to:
Bank Spółdzielczy w Kozłowie,
Państwo Ewa i Roman Pergoł - Gospodarstwo Rolne w Niedanowie,
Pan Janusz Kwiatek - Radny Powiatu Nidzickiego,
Pan Zdzisław Szczepkowski - Wiceprzewodniczący Rady Gminy Kozłowo,
Pani Elżbieta Łachacz - Radna Gminy Kozłowo.
 
Uczennica kl. III A gim. Ilona Sonnenberg
Iwona Giranowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Joanna Mergalska oraz opublikowany na portalu Kozłowo: „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie” Dni Rodziny w ZS-P w Kozłowie
Oceń artykuł:

(0)