Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Podziel się:

Podziel się:

Kolędę zaśpiewajmy ...

Kolędę zaśpiewajmy ...

Dzień 22 grudnia 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie od rana był bardzo świąteczny. Wszyscy ładnie ubrani, niektórzy chłopcy nawet w garniturach. Byli tacy, którzy chodzili z prezentami, ktoś przemknął z blachą ciasta lub pierogów. Każdy był miły, uśmiechnięty i uprzejmy.
Na pierwszej lekcji pani dyrektor osobiście wręczyła każdemu słodką czekoladę. Około godziny 9.00 na szkolnym holu rozpoczął się Przegląd Kolęd i Pastorałek. Każda klasa, od pierwszej szkoły podstawowej aż do trzeciej gimnazjum, przygotowała i zaprezentowała wybraną kolędę.
Kulminacyjnym momentem była wspólna Wigilia, która rozpoczęła się wczesnym popołudniem. Na holu zebrała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz rodzice. Swą obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: zastępca wójta gminy Kozłowo Pan Jacek Jankowski, wiceprzewodniczący rady gminy Pan Zdzisław Szczepkowski, kierownik GOPS-u Pani Elżbieta Świgoń. Uroczystość poprowadziła uczennica klasy II A gimnazjum Natalia Semeniuk. Pani Dyrektor Barbara Szczepkowska przywitała wszystkich i złożyła świąteczne życzenia. Pan Jacek Jankowski życzył nam wszystkiego najlepszego, wyraził swoją sympatię dla szkoły, mówiąc, że czuje się tu jak w rodzinie oraz cieszy się, że nadal będziemy razem budować społeczność gminną.
Pani Dyrektor odczytała fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie chór szkolny pod opieką pani Renaty Zagóry pięknie zaśpiewał kilka kolęd. Ostatnie dwie "Przybieżeli do Betlejem" i "Dzisiaj w Betlejem" gromkim i radosnym głosem śpiewali już wszyscy zgromadzeni.
Uczennice wraz z panią Małgorzata Sowińską wyrecytowały bożonarodzeniowe wiersze, a potem harcerki rozdały wszystkim opłatek. Składaliśmy sobie wzajemnie świąteczne życzenia, a następnie każdy mógł spróbować wigilijnych potraw: pierogów, krokietów z kapustą i grzybami, sałatek, wspaniałych ciast, owoców i orzechów.
Miło zakończył się ten ostatni przed świętami szkolny dzień.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości:
-nauczycielom za przygotowanie scenariusza, montażu słowno-muzycznego oraz uczniów występujących, za nagłośnienie, przygotowanie zaproszeń, ustawienie stołów i krzeseł, dekoracje stołów, wykonanie zdjęć, przygotowanie pocztu sztandarowego i harcerzy, za owoce i słodycze;
-gimnazjalistom i rodzicom za przygotowanie potraw wigilijnych;
-paniom kucharkom i sprzątaczkom oraz panu konserwatorowi oraz innym przyjaciołom szkoły za wszelką pomoc.

Iwona Giranowska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dagmara Nachtygal oraz opublikowany na portalu Kozłowo: To był naprawdę wyjątkowy dzień
Oceń artykuł:

(0)