Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziel się:

Podziel się:

„Rodzina –Dom -Ojczyzna” Dni Rodziny w ZS-P w Kozłowie

„Rodzina –Dom -Ojczyzna” Dni Rodziny w ZS-P w Kozłowie

Tegoroczne XX warmińsko-mazurskie Dni Rodziny obchodzone były pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kozłowie zostały one ukoronowane 1 czerwca festynem połączonym z Dniem Dziecka. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor ZSP w Kozłowie Pani Barbara Szczepkowska. Podczas swojego wystąpienia przywitała zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Następnie złożyła wszystkim dzieciom i tym dużym, i małym najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Tego dnia zaszczycili nas również swoją obecnością przedstawiciele gminy Kołowo: Wójt i Zastępca Wójta Gminy Kozłowo pan Marek Wolszczak i pan Jacek Jankowski, którzy obdarowali uczniów naszej szkoły słodkimi upominkami. Następnie głos zabrała koordynator Dni Rodziny pani Małgorzata Sowińska, która przedstawiła program tegorocznego festynu. Po wystąpieniu koordynatora uroczystości wszyscy zgromadzeni na boisku szkolnym przeszli barwnym korowodem ulicami Kozłowa. Jak na prawdziwy marsz przystało nie zabrakło transparentów z hasłami związanymi z Dniem Dziecka i Dniami Rodziny oraz kolorowych balonów.
Po powrocie do szkoły na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Wszyscy pracownicy naszej szkoły zadbali o to, aby ten dzień był radosny i wyjątkowy. Na początku wydarzenia zostały uświetnione występami najmłodszych artystów z przedszkola, później nie lada niespodziankę przygotowali rodzice przedszkolaków, którzy w przebraniu staruszków wykonali śmieszny taniec. Dla starszych uczniów ze szkoły podstawowej został przygotowany quiz patriotyczny „Kocham Cię Polsko!”, nie zabrakło również konkursów plastycznych: „Ważne wydarzenia w Niepodległej” oraz „Dopalacze? Zareaguj!”. Uczniowie z klasy VII wyruszyli na edukacyjną wycieczkę „ Szlakiem Bitwy pod Tannenbergiem”, natomiast uczniowie z klas gimnazjalnych wraz z rodzicami wzięli udział w grze terenowej. Tego dnia nastąpiło również podsumowanie projektu „Gdy światło zielone”. Ostatnim punktem programu były zawody sportowe.
Na koniec uroczystości Dyrektor ZSP w Kozłowie Barbara Szczepkowska oraz Wójt Gminy Kozłowo Marek Wolszczak podziękowali wszystkim za wspólne świętowanie oraz podsumowali konkursy i wręczyli nagrody. Ten dzień był bardzo wyjątkowy, wszyscy wrócili do domów w znakomitych nastrojach.

Karolina Koszewników
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dagmara Nachtygal oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji
Oceń artykuł:

(0)