Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Podziel się:

Podziel się:

„Kocham Cię Polsko!”

„Kocham Cię Polsko!”

Dnia 01.06.2018 r. w ramach projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu Narodowemu” w Szkole Podstawowej im. Marii Zientary-Malewskiej w Kozłowie klasa VII a pod kierunkiem pani Karoliny Koszewników, pani Kamili Zielińskiej i pani Małgorzaty Różyckiej zorganizowała konkurs „KOCHAM CIĘ POLSKO!”. Głównym celem quizu było upowszechnienie wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju i regionu.
Podczas konkursu uczniom została zaprezentowana prezentacja multimedialna dotycząca historii i geografii naszego kraju, a w tym w szczególności naszego regionu. Konkurs poprowadziły uczennice: Agata Szczepańska, Marysia Reszka i Kalina Stefańska. Podczas konkursu reprezentanci klas IV-VII szkoły podstawowej zmagali się z niełatwymi pytaniami związanymi z naszymi noblistami oraz innymi wybitnymi Polakami, jak też i pytaniami ogólnymi dotyczącymi języka polskiego, historii, geografii i wydarzeń bieżących. Każda klasa wykazała się dużą wiedzą dotyczącą powyższych zagadnień. Uczniowie zagrali również w kalambury. Zwycięzcami konkursu została drużyna Mocarzy: Oskar Kosewski, Natalia Fabianowicz, Karol Kucmus, Bartek Chmielewski.
Na koniec quizu dyrektor ZSP w Kozłowie pani Barbara Szczepkowska wręczyła zwycięzcom nagrody i dyplomy oraz pogratulowała wszystkim klasom wiedzy i pomysłów.


Karolina Koszewników
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dagmara Nachtygal oraz opublikowany na portalu Kozłowo: Kocham Cię Polsko!
Oceń artykuł:

(0)