Wtorek, 29 września 2020. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Rodzice domagają się zwolnienia

2019-03-13 16:00:00 (ost. akt: 2019-03-13 13:40:23)

WRACAMY DO TEMATU\\\ W jednym z ostatnich numerów Naszej Gazety Nidzickiej pisaliśmy o konflikcie między rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Zaborowie, a konwojent Jadwigą Granicą. Po publikacji artykułu rozdzwoniły się telefony...

Przypomnijmy: jedna z mam zadzwoniła do naszej redakcji, mówiąc, że konwojent Jadwiga Granica jeżdżąca autobusem dowożącym dzieci do Szkoły Podstawowej w Zaborowie zachowuje się w sposób niewłaściwy.

Zarzuty dotyczyły m.in. szarpania, wyzywania i wyśmiewania się z dzieci. Wójt Marek Wolszczak zorganizował konfrontację, podczas której była okazja do rozmowy i wypracowania kompromisu. Beata Żujewska -dyrektor szkoły w Zaborowie zapewniła, że po podjęciu działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa do takich sytuacji już nie dochodzi.
Jadwiga Granica uważała natomiast, że padła ofiarą nagonki i zmuszona jest się bronić.

Po publikacji artykułu do naszej redakcji zgłosili się zbulwersowani rodzice. — Pod naszą skargą podpisało się 30 rodziców 50 dzieci dojeżdżających do szkoły w Zaborowie. Jesteśmy oburzeni artykułem i tłumaczeniem pani konwojent. Domagamy się zwolnienia tej kobiety. Dla dobra naszych dzieci — mówili.

Po rozmowie z dyrektor szkoły rodzice sporządzili pismo, w treści którego wypisali niewłaściwe zachowania pani konwojent. — Proszę nas zrozumieć. Bezpieczeństwo i zdrowie psychiczne naszych dzieci jest dla nas najważniejsze. Dzieci wracają do domu i mówią, że nie czują się bezpiecznie.

Boją się wsiadać do autobusu, a maluszki nie chcą nawet jeździć na wycieczki, jeżeli opiekunem ma być pani Granica. Gdyby to mówiło jedno dziecko, to jeszcze można byłoby pomyśleć, że kłamie. Ale to są słowa pięćdziesięciorga dzieci. Jeżeli my im nie uwierzymy, i nie zareagujemy, to kto? — mówiła jedna z mam.

Druga z mam dodaje, że żyją w specyficznym środowisku i mimo, że grupa rodziców jest tak duża to boją się konsekwencji swoich stanowczych działań.

— Pani Jadwiga śmieje się nam w twarz i mówi, że i tak nikt jej nie zwolni, bo ma plecy. Nie spotkałam się z czymś takim, żeby pracodawca aż tak stał murem za pracownikiem. Dla mnie to jest nie do pomyślenia, że pracownik szarpie dziecko. To jest karygodne. Nie chcemy, żeby ta osoba miała cokolwiek wspólnego z naszymi dziećmi — zaznaczył jeden z rodziców.

Rodzice potwierdzają, że po spotkaniu widać poprawę w zachowaniu pani konwojent, jednak w ich przekonaniu jest to zmiana chwilowa. — Teraz się stara, bo wie, że jest pod obserwacją. Ale jak sprawa ucichnie to znowu się zacznie — dodaje rodzic.

Skarga rodziców wpłynęła do Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty podjął czynności wyjaśniające niepokojącą zdaniem rodziców sytuację związaną z bezpieczeństwem dzieci podczas przejazdu autobusem do szkoły.

— Po spotkaniu w szkole podjęto szereg decyzji mających na celu przeciwdziałanie niewłaściwym postawom osób odpowiedzialnych za opiekę nad dziećmi podczas przewozu autobusem. W celu oceny ich skuteczności, po upływie miesiąca, zaplanowano kolejne spotkanie dyrektora szkoły z zainteresowanymi rodzicami. Przebieg tego spotkania oraz opinie uczestniczących w nim rodziców będą kluczowe co do ewentualnie dalszych działań Kuratora w wyżej opisanej sprawie — mówi Małgorzata Hochleitner - Dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki
Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wobec Jadwigi Granicy pracodawca zastosował następujące działania: dodatkowe szkolenie BHP, rozmowa dyscyplinująca, kara upomnienia z wpisem do akt osobowych, pozbawienie premii, sporządzenie aneksu do regulaminu w którym dodano konieczność przeprowadzania dzieci przez ulicę, organizacja spotkania dzieci z policjantem.
zl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. rodzic #2842843 | 83.6.*.* 1 sty 2020 17:18

  przyjrzyjcie się pani dyrektor , to marionetka karierowiczka poza własnym nosem nic nie widzie inny człowiek to przedmiot .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Jacek zrób porzadek #2703633 | 88.199.*.* 25 mar 2019 17:18

  Jacku czy w Kozłowie będzie kiedykolwiek normalnie ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. brak dobrego dyrektora... #2699213 | 83.31.*.* 17 mar 2019 19:45

   Sekretarka tez ma wiele za uszami,brak dyscypliny i bhp pracy.Kuratorium sie klania.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Katarzyna #2698621 | 185.13.*.* 16 mar 2019 13:26

   Dla tej pani to prokurator. Co to ma znaczyc ze to znajoma wójta ??? Gdzie my zyjemy ???

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Eve #2698344 | 83.9.*.* 15 mar 2019 20:28

   Przecież to jest zwykła nagonka wszyscy oprócz 2 Pan się wycofali i przeprosiłi Panią Granice więc chyba za dużo prawdy w tym nie było bo gdyby było walczyli by do końca za swoją racja moje dziecko też uczęszcza do tej szkoły i nigdy jakoś się nie skarżyło. Porostu zazdrość nie jeden człowiek by chciał taka pracę a na dodatek być radna.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages